Office 365 Mailbox Export to PST

AKM Bilişim > Bilgi Bankası > Office 365 Mailbox Export to PST
Office 365 Mailbox Export to Pst

Office 365 sistem yöneticileri için mailleri yedeklemek ve arşivlemek çok önemli bir görevdir. Bu nedenle Bugün sizlere Office 365 Mailbox Export to PST işlemini anlatmaya çalışacağım.

Office 365 Mailbox Export İşlemi

  1. Office 365 Security Center sayfasına giriniz. ve Buradan İzinler ya da Permissions sayfasına tıklayınız. https://protection.office.com/homepage
Office 365 mailbox export to pst
Office 365 Security Center

2. Bu menüde eDiscovery Manager‘a Export rolünü atamalıyız. Eğer siz 3 numarada gördüğünüz Export rolü tanımlı değilse bunu Rol Grubu Düzenle menüsüne girerek tanımlamalısınız.

eDiscovery Manager Rol Tanımları

3. Rol Grubu Düzenle ekranından Choose eDiscovery Administrator Türkçesi eKeşif Üst Yöneticisini Seçin menüsünü seçerek buraya admin kullanıcısını aşağıdaki ekrandaki gibi ekliyoruz ve kaydet seçeneği ile çıkıyoruz.

Choose eDiscovery Administrator

4. Bu işlemden sonra Hizmet Yöneticisinin alt menüsü olan Uyumluluk Yöneticisini ya da İngilizce kullanıcyorsanız Compliance Manager’o açıyoruz. Doğrudan link aşağıdadındır. https://compliance.microsoft.com/compliancemanager

Office 365 mailbox pst dışaaktar
Office 365 Compliance Manager

5. Sol menüden İçerik Arama (Content Search) seçip sağ taraftan Yeni arama seçilerek arama menüsüne girilir. Aramaya bir isim vererek Sonraki butonuna tıklanır.

6.

Archives

Categories

Meta

Get In Touch

Latest Posts

Open chat
Merhaba,

Sizlere destek olmak için buradayız.